ترجمه رسمی پروانه مطب 1401

برای ترجمه رسمی پروانه مطب، اصل پروانه با مهر و امضای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد نیاز است و همچنین برای املای صحیح نام متقاضی ارائه گذرنامه الزامی است. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مدت زمان و هزینه ترجمه رسمی پروانه پزشکی کسب کنید، با این مقاله دارالترجمه رسمی مهاجران همراه باشید..

مقدمه

ترجمه رسمی پروانه مطب یکی از مدارک کاری است و در واقع ادعای متقاضی ویزا را در رابطه با کار در کشورش و اشتغال به کار ثابت می کند. به همین دلیل ترجمه رسمی پروانه مطب بر نظر افسر صادر کننده ویزا تأثیر مثبت دارد، زیرا با ترجمه رسمی پروانه مطب برای کارکنان صادرکننده ویزا مشخص می شود که متقاضی انگیزه های لازم را دارد. به کشورش برگردد و با کسب و کاری که دارد در کشور خودش باشد.

پروانه دائم پزشکی یا پروانه مطب چیست؟

پروانه دائم پزشکی یا پروانه مطب مجوزی است که برای فعالیت در مطب یا دفاتر کار و موسسات پزشکی به فارغ التحصیلان رشته‌‌های پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی داده می‌‌شود.

کدام مرجع پروانه دائم پزشکی یا پروانه مطب را صادر می‌‌کند؟

به استناد بند ن ماده ۳ قانون سازمان نظام پزشکی مصوب مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام، صدور پروانه اشتغال مطب به‌‌عهده‌‌ی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی است. بدون داشتن پروانه اشتغال مطب یا پروانه دائم پزشکی هرگونه فعالیت چه به صورت خصوصی یا در مراکز دولتی یا حتی خیریه ممنوع است.

مراحل اخذ پروانه دائم پزشکی یا پروانه مطب

 

جهت دریافت پروانه دائم پزشکی یا پروانه مطب علاوه بر مدارک تحصیلی، تائیدیه گذراندن طرح در مقطع قبلی و مشخص نمودن وضعیت نظام وظیفه برای متقاضیان مرد، به دیگر مدارک مانند مدارک شناسایی و فیش‌‌های واریزی هم نیاز است که توسط سازمان نظام پزشکی و سایت‌‌های وابسته اعلام می‌‌شود. برای ثبت درخواست پروانه مطب به ثبت درخواست در سامانه‌‌ی مربوطه و بارگذاری اطلاعات و مدارک خواسته شده نیاز است

همین حالا مدارکتون را میتونید از طریق دکمه زیر و واتس اپ برای کارشناسان ما ارسال نمایید.


همراه با پروانه‌‌ پزشکی یا ترجمه پروانه مطب ارائه‌‌ی ترجمه‌‌ی چه مدرکی توصیه می‌‌شود؟

 

با وجود اهمیت و اعتبار پروانه دائم پزشکی یا پروانه مطب، برای تسریع فرایند اخذ ویزا، متقاضی لازم است ترجمه‌‌ رسمی دانشنامه‌‌ تحصیلی خود را نیز به سفارت کشور مقصد ارائه دهد.

ترجمه رسمی پروانه مطب

پروانه مطب مجوزی است که به پزشکان، دندانپزشکان و پیراپزشکان امکان ارائه خدمات پزشکی در مطب ها یا مؤسسات پزشکی در یک شهر خاص را می دهد. هرگونه فعالیت پزشکان و غیره در موسسات خصوصی، خیریه، دولتی و غیردولتی بدون اخذ مجوز فعالیت از سازمان نظام پزشکی ممنوع و فعالیت غیرمجاز محسوب می شود.

پروانه مطب طبق بند 3 ماده 3 قانون سازمان پزشکی مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس شورای اسلامی، پروانه اشتغال مطب توسط سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران صادر می شود. پروانه مطب به مدت 5 سال از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معتبر است و پس از این مدت مجوز باید تمدید شود.

برای ترجمه رسمی پروانه مطب اصل پروانه با مهر و امضای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کافی است.

ترجمه رسمی پروانه مطب 1401

ترجمه رسمی پروانه مطب 1401

هزینه و مدت ترجمه رسمی پروانه مطب

هزینه ترجمه رسمی پروانه مطب 60 هزار تومان می باشد.

هزینه ترجمه رسمی پروانه پزشکی به زبان های دیگر (غیر از انگلیسی) 72 هزار تومان می باشد.

توجه: طبق نرخنامه کانون مترجمین، هزینه های دفتر، پلمپ، اسکن و کپی برابر اصل به مبلغ کل ترجمه اضافه می شود.

زمان ترجمه رسمی کلیه اسناد رسمی به طور متوسط ​​بین دو تا سه روز کاری می باشد اما در صورت داشتن زمان کافی امکان ترجمه رسمی پروانه مطب در مدت زمان کوتاه تری وجود دارد.

تاییدیه های دادگستری و وزارت امور خارجه

جهت اخذ تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه اخذ اصل پروانه با سوابق و دانشنامه تحصیلی الزامی است که عنوان رشته باید با پروانه مطابقت داشته باشد. شایان ذکر است ترجمه پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی و کارت نظام پزشکی برای افرادی که فارغ التحصیل خارج از کشور هستند و فاقد مدارک تحصیلی و دانشنامه صادره از وزارت بهداشت هستند با اخذ گواهی از اداره امور بین الملل وزارت بهداشت قابل ترجمه می باشد..

هزینه تایید وزارت دادگستری برای ترجمه رسمی وزارت بهداشت 70000 تومان

هزینه تایید وزارت امور خارجه برای تایید ترجمه رسمی پروانه پزشکی 20000 تومان به ازای هر صفحه متن ترجمه شده است.

تبصره: مهلت اخذ تأییدیه دادگستری و خارجه سه روز کاری می باشد که یک روز آن مربوط به دادگستری و دو روز مربوط به امور خارجه می باشد.

  • ترجمه مجوز رسمی پروانه مطب چقدر طول می کشد؟

مدت زمان ترجمه رسمی پروانه مطب بین دو تا سه روز کاری متغیر است

  • هزینه ترجمه رسمی پروانه مطب چقدر است؟

هزینه ترجمه رسمی پروانه مطب 60 هزار تومان می باشد.

هزینه ترجمه رسمی پروانه مطب به زبان های دیگر (غیر از انگلیسی) 72 هزار تومان می باشد.

  • هزینه و مدت تاییدیه های وزارت دادگستری و امور خارجه چقدر است؟

هزینه تایید دادگستری برای هر صفحه متن ترجمه شده 70 هزار تومان و از وزارت امور خارجه 20 هزار تومان می باشد.

مهلت اخذ تاییدات دادگستری و امور خارجه 3 روز کاری است که یک روز برای تاییدات دادگستری و دو روز دیگر برای تاییدات امور خارجه می باشد.

  • برای ترجمه رسمی پروانه مطب چه مدارکی لازم است؟

برای ترجمه رسمی پروانه مطب اصل پروانه با مهر و امضای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کافی است.

  • مدارک مورد نیاز برای اخذ تاییدیه های قانونی و خارجی مجوز دفتر چیست؟

برای گرفتن تایید وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه، اصل پروانه با دانشنامه تحصیلی لازم است که عنوان رشته باید با مجوز مطابقت داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر با دارالترجمه مهاجران تماس بگیرید.

به طور کلی مدت اعتبار ترجمه رسمی کلیه مدارک شش ماه است که پس از این مدت باید دوباره ترجمه شوند